BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Nėntor 2018
MaEnPrShDi
    1  2  3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

24 korrik 2013

DnV takohet me SWISSCOY/KFOR-inPrishtinė, 23 korrik 2013 - Demokracia nė Veprim ėshtė takuar me SWISSCOY/KFOR-in pėr tė diskutuar rreth zgjedhjeve lokale tė shpallura me 3 nėntor, 2013. Nė kėtė takim, DnV i informoi ata rreth planeve pėr vėzhgimin e zgjedhjeve lokale, dhe pėrgatitjeve qė janė duke u bėrė pėr rekrutim dhe trajnim tė vėzhguesve.

DnV i informoi SWISSCOY/KFOR se planifikon qė tė ketė vėzghues nė tė gjitha vendvotimet e Kosovės, duke pėrfshirė komunat e veriut. DnV gjithashtu i informoi SWISSCOY/KFOR rreth sfidave pėr organizimin e zgjedhjeve nė veri, siē janė: nevoja pėr pėrcaktimin e dokumenteve tė lejuara pėr identifikimin e votuesve nė ditėn e zgjedhjeve, regjistrimi i subjekteve politike dhe raportimi i financave tė tyre, siguria e votuesve dhe komisionerėve nė ditėn e zgjedhjeve dhe vėshtirėsitė e transportimit tė materialeve zgjedhore pėr shkak tė barrikadave.