BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Prill 2018
MaEnPrShDi
       1
 2  3  4  5  6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16  17  18  19  20  21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

23 korrik 2013

DnV takon partnerėt rajonal tė Ferizaj-itFerizaj, 22 korrik 2013 - Me datėn 22 Korrik, DnV ka takuar mbi 15 pėrfaqėsues tė organizatave jo-qeveritare, mediave dhe shoqatave tė grave nga rajoni i Ferizajit. DnV ėshtė takuar me kėta partner nė mėnyrė qė ti mobilizoj ata pėr tė qenė pjesė e monitorimit tė procesit zgjedhor. Udhėheqėsi i DnV Ismet Kryeziu theksoi se “gjithėpėrfshirja ėshtė njėra prej parimeve kryesore tė punės sė DnV pasi qė besojmė se shumė organizata nga rajone tė ndryshme tė Kosovės mund tė kontribuojnė nė procesin e monitorimit tė zgjedhjeve.”
Me datėn 5 korrik, Bordi i DnV ka marrė vendim qė tė themeloj njė zyre tė DnV-sė nė Ferizaj, qė do tė mbulonte komunat e Ferizajit, Shtimes, Kacanikut dhe Hani i Elezit. Zyra e DnV nė Ferizaj do tė pėrfaqėsohet nga njė kordinator rajonal qė ėshtė duke punuar qė tė arrijė partneritet me organizata nga kėto komuna.