BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Shkurt 2019
MaEnPrShDi
     1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

12 shtator 2013

Demokracia nė Veprim ka filluar simulimet zgjedhore me votuesit e rinj11 shtator 2013 - Nė kuadėr tė fushatės sė saj pėr edukim tė votuesve, Demokracia nė Veprim (DnV) ka filluar organizimin e zgjedhjeve simuluese me nxėnėsit e shkollave tė mesme. Kėto aktivitete zhvillohen nė bashkėpunim me KKZ-tė nėpėr komuna tė Kosovės dhe kanė pėr qėllim qė tė njoftojnė votuesit e rinj me konceptin e zgjedhjeve dhe rėndėsinė e pjesėmarrjes sė tyre nė kėto zgjedhje. Simulimet zgjedhore luajnė njė rol tė rėndėsishėm nė rritjen e pjesėmarrjes sė votuesve tė rinj nė proceset zgjedhore. Simulimet zgjedhore do tė mbahen nė Pejė, Gjilan, Prishtinė, Graēanicė, Gjakovė, Mitrovicė e Veriut, Prizren, Lipjan, Pejė, Skenderaj dhe Han tė Elezit.