BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Shtator 2018
MaEnPrShDi
      1  2
 3  4  5  6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28  29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

18 janar 2015

Graēanica pėrfundon pa balotazh - Ora 20:00

Graēanicė, 18 Janar 2015 Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia nė Veprim” ka pėrfunduar procesin e monitorimit tė zgjedhjeve tė jashtėzakonshme pėr Kryetarin e Komunės sė Graēanicės. Sipas DNV-sė, tė gjitha vendvotimit janė mbyllur me kohė dhe kanė pėrfunduar procesin e numėrimit.

Rezultatet preliminare tė zgjedhjeve pėr tė gjitha 27 vendvotimet janė si vijojnė:

  • Nenad Rasić , Progresivna Demokratska Stranka (31.52%)

  • Shaip Berisha, Lidhja Demokratike e Kosovės (1.70%)

  • Dragisa Mirić, Nova Partija Kosova (1.83%)

  • Vladeta Kostić, G.I Srpska (64.95%)