BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Korrik 2018
MaEnPrShDi
       1
 2  3  4  5  6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16  17  18  19  20  21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  31
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

30 nėntor 2016

Demokracia nė Veprim takon kandidatėt pėr Kryetar tė Komunės sė Drenasit

Drenas, 30 nentor - Demokracia nė Veprim (DnV) ėshtė takuar sot me kandidatėt pėr kryetarė tė komunės sė Drenasit, tė cilėt do tė garojnė nė zgjedhjet e jashtėzakonshme qė mbahen mė 4 dhjetor nė kėtė komunė. Ata janė njoftuar me detajet e misionit pėr vėzhgim tė zgjedhjeve qė do ta bėjė DnV-ja e cila do tė mbulojė tė gjitha vendvotimet si dhe do tė ketė ekipe mobile nė terren. Krahas kėsaj, DnV-ja po pėrcjell edhe fushatėn zgjedhore qė po realizohet dhe i ka njoftuar kandidatėt me disa parregullsi qė janė vėrejtur deri mė tani. DnV, ju ka bėrė thirrje kandidatėve pėr zgjedhje fer dhe korrekte dhe njėkohėsisht ka pranuar pėrkushtimin e tyre nė kėtė drejtim.