BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Nėntor 2017
MaEnPrShDi
   1  2  3  4  5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16  17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

22 shtator 2017

Tė rinjtė e Ferizajt, pjesė e simulimit tė procesit tė votimit


Demokracia nė Veprim po vazhdon me aktivitetet nė terren nė kuadėr tė fushatės vetėdijėsuese pėr informim dhe edukim tė votuesve #MeVotė pėr Zgjedhjet Lokale 2017.

Nė qytetin e Ferizajt u mbajt aktiviteti i radhės ku mbi 40 tė rinj, shumica e tė cilėve do tė votojnė pėr herė tė parė nė kėto zgjedhje, morėn pjesė nė simulimin e procesit tė votimit. Nė kėtė simulim asistuan pėrfaqėsues tė Komisionit Komunal tė Zgjedhjeve tė cilėt ofruan shpjegimet e nevojshme pėr tėrė procesin e votimit. Tė rinjtė patėn rastin tė mėsojnė edhe procedurėn e ankesave nė rast se hasin ndonjė parregullsi nė ditėn e zgjedhjeve.

DnV do tė vazhdojė me aktivitete tė ngjashme edhe nė qytete tė tjera tė Kosovės.