Demokracia nė Veprim
www.demokracianeveprim.org

23 korrik 2013

DnV takon partnerėt rajonal tė Ferizaj-itFerizaj, 22 korrik 2013 - Me datėn 22 Korrik, DnV ka takuar mbi 15 pėrfaqėsues tė organizatave jo-qeveritare, mediave dhe shoqatave tė grave nga rajoni i Ferizajit. DnV ėshtė takuar me kėta partner nė mėnyrė qė ti mobilizoj ata pėr tė qenė pjesė e monitorimit tė procesit zgjedhor. Udhėheqėsi i DnV Ismet Kryeziu theksoi se “gjithėpėrfshirja ėshtė njėra prej parimeve kryesore tė punės sė DnV pasi qė besojmė se shumė organizata nga rajone tė ndryshme tė Kosovės mund tė kontribuojnė nė procesin e monitorimit tė zgjedhjeve.”
Me datėn 5 korrik, Bordi i DnV ka marrė vendim qė tė themeloj njė zyre tė DnV-sė nė Ferizaj, qė do tė mbulonte komunat e Ferizajit, Shtimes, Kacanikut dhe Hani i Elezit. Zyra e DnV nė Ferizaj do tė pėrfaqėsohet nga njė kordinator rajonal qė ėshtė duke punuar qė tė arrijė partneritet me organizata nga kėto komuna.