KONKURS

KONKURS ZA
NAJBOLJI ESEJ
I
NAJBOLJU FOTOGRAFIJU

TROMESEČNI BILTEN

DEC 2013 - FEB 2014

SEP - NOV 2013

JUN - AVGUST 2013

Pobednički esej

 
 
Publikacije
 
 
 
 
 

 
MONITORIMI I MEDIAVE GJATĖ
FUSHATĖS ZGJEDHORE NĖ KOSOVĖ
 
Kalendar aktivnosti
April 2019
PoUtSrCePeSuNe
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30
 
 
 
 
Demokratija na Delu na dnevnoj stampi

 

Godina 2010

Decembar 2010

• 7 Decembar 2010- Tribuna
   "Varet nga vet ju!"

• 7 Decembar 2010- Infopress
   Zgjedhjet, monitorim ndėrkombėtar

• 7 Decembar 2010- Bota Sot
   Zgjedhjet: Pėrgjegjėse pėr zgjedhjet janė institucionet e vendit
• 7 Decembar 2010- Koha ditore
  Qindra vėzhgues ndėrkombėtar nė zgjedhje

• 7 Decembar 2010- Lajm
  Krasniqi ka besim nė "Demokracinė nė Veprim"

• 8 Decembar 2010- Bota Sot
   Jackson beson se ēdo gjė do tė shkojė mirė tė dielėn

• 8 Decembar 2010- Zėri
  Kėrkohet pėrgjegjėsi nga deputetėt e ardhshėm

• 8 Decembar 2010- Zėri
  Qytetarėt dhe miqtė

• 8 Decembar 2010- Lajm
  Vlerėsohet Demokracia nė Veprim

• 8 Decembar 2010- Express
  Mos u ankoni, votoni!

• 8 Decembar 2010- Express
  Mos u ankoni, votoni!

• 8 Decembar 2010- Bota sot
 
KDI apelpon pėr zgjedhje korrekte mė 12 Decembar
• 8 Decembar 2010- Epoka e re
  Kosova mė 12 Decembar ta dėshmoj nivelin e demokracisė

• 8 Decembar 2010- Koha ditore
  Ambasadorėt kėrkojnė qė qytetarėt tė votojnė

• 11 Decembar 2010- Express
 
Defekte serioze
• 11 Decembar 2010- Bota sot
 
Demokracia nė veprim ankohet pėr parregullsi
• 11 Decembar 2010- Express
  Pėrsėriten parregullsitė

• 11 Decembar 2010- Koha ditore
  DV: Komisionet  e zgjedhjeve dėshtuan edhe kėsaj rradhe

• 11 Decembar 2010- Kosova sot
  Raporti sekret

• 14 Decembar 2010- Koha ditore
  Shtohen dėshmitė pėr manipulime me vota

• 14 Decembar 2010- Tribuna
  Ankesa me thasė

• 15 Decembar 2010- Bota sot
  DV: Nė Skenderaj e Drenas ekziston mundėsia  e rivotimit

• 15 Decembar 2010- Infopress
  DV: Rivotim aty ku ka pasur parregullėsi

• 15 Decembar 2010- Koha ditore
  DV publikon vetėm njė pjesė tė parregullėsive

• 15 Decembar 2010- Kosova sot
  Kėrkohet pėrsėritja e votimeve

• 15 Decembar 2010- Lajm
  Kryeziu: E presim vendimin e PZAP-it

• 15 Decembar 2010- Zėri
  Nė Skėnderaj e Drenas mund tė rivotohet

• 16 Decembar 2010- Bota sot
  Kush fitoi e kush humbi nė vitin 2010

• 16 Decembar 2010- Kosova sot
  Rivotim nė Skenderaj, Drenas, Deēan, Malishevė dhe Lipjan

• 17 Decembar 2010- Express
  Vėzhguesit tanė nuk kanė mundur tė bėnin mė shumė

• 20 Decembar 2010- Info Press
 Latifi, Kryetar i Rahovecit

• 20 Decembar 2010- Koha ditore
  Kryeziu pranon fitoren e AAK-se ne Rahovec

• 20 Decembar 2010- Kosova sot
 AAK-ja fituese e zgjedhjeve nė Rahovec

• 21 Decembar 2010- Zėri
  Numėroni korrekt dhe fer!

• 21 Decembar 2010- Epoka e re
 Tė rivotohet nė Skenderaj dhe Drenas

• 21 Decembar 2010- Epoka e re
 Monitorohet edhe kostoja e shpenzimeve tė fushatės

• 21 Decembar 2010- Express
 DnV me pesė mijė vėzhgues

• 21 Decembar 2010- Infopress
 Premtojnė monitorim mė tė mirė

• 21 Decembar 2010- Koha ditore
 Zgjedhjet do tė kenė numėr rekord tė vėzhguesve

• 21 Decembar 2010- Kosova sot
 DV-ja nis monitorimin

• 21 Decembar 2010- Lajm
 "Demokracia nė veprim" me pesė mijė vėzhgues

• 22 Decembar 2010- Koha ditore
 Rahoveci shkon nė ballotazh, PDK-ja nuk del e para


 
Novembar 2010

• 22 Novembar 2010- Koha ditore
   Rahoveci shkon nė ballotazh, PDK-ja nuk del e para

• 22 Novembar 2010- Express
   Ankohen tė gjithė

• 22 Novembar 2010- Lajm
  Qytetarėt e Rahovecit votuan...

• 22 Novembar 2010- Zėri
  Rahovecasit i ranė fyellit!

• 22 Novembar 2010- Infopress
  Rezultat i ngushtė nė Rahovec